Biker klub Brno-Obřany

CÍL Rozvoj pohybových schopností, koordinace těla a rovnováhy. Výuka horské cyklistiky, zvládnutí terénních nerovností.
NÁPLŇ Cyklistické výjezdy do terénu do října, poté od cca dubna s přihlédnutím k aktuálnímu počasí. Nácvik bikerských technických triků. Od listopadu do března suchý výcvik v tělocvičně formou pohybových her, cviků se zaměřením na posílení dolních končetin a rovnováhy těla.
POČET DĚTÍ 4 - 6
VĚK 6 - 15
TERMÍN čtvrtek od 16:00 do 18:00 v sezóně výjezdů,mimo sezónu 16:00 - 17:00
CENA 1 700,- Kč/pololetí
LEKTOR Fanda
POZNÁMKA Součástí kroužku jsou jednodenní víkendové výjezdy. Tyto akce jsou pouze na základě zájmu rodičů, naplnění minimální kapacity a jsou hrazeny zvlášť. Informace k termínům výjezdů budou oznamovány přibližně měsíc předem.

Jednodenních výjezdů i soustředění se mohou zúčastnit děti, které do kroužku nechodí, ale mají zájem být členy klubu.

 

 

 

 

Příloha k letáku Bikademy 2023

24. - 28.7. 2023

 

Biker klub Brno-Obřany pořádá týdenní intenzivní kurz terénní cyklistiky se zaměřením na trailové ježdění. Kurz je určen pro lidi od 7 do 14 let a během 5 dnů se účastníci budou učit a zdokonalovat techniku jízdy v přírodě na trailech, jízdu v pumptracku, překonávání umělých i přírodních překážek a dovednosti pro zdokonalení ovládání horského kola a zlepšení rovnováhy.

Kurz je určen pro toho, kdo už umí bezpečně jezdit na kole (je schopen bez asistence ujet na kole alespoň cca 15 km, bezpečně zabrzdí, pokud je to třeba a nemá na kole problém s držením rovnováhy), a chce se začít učit jezdit v členitém terénu, nebo pro toho, kdo už má určité zkušenosti, jezdí na trailech a chce zdokonalit svoji techniku jízdy, případně se naučit něco víc. Bajkeři budou první den rozdělení podle dovedností do skupin a výuka bude probíhat dle jejich úrovně. Přihlásit se mohou jak začátečníci, tak i pokročilí jezdci, kteří už na trailech jezdí a chtějí zdokonalit stávající techniku a naučit se něco nového.

Sraz účastníků bude vždy v 8:00 hodin na adrese Fryčajova 117, Brno – Obřany 614 00, na zahradu se dostanete z ulice Cihelní! Program končí v 16:00 hodin na stejné adrese.

Cena:

3.900,- Kč / osoba

Cena obsahuje:

výuku 5 dní v daném termínu, 5x oběd včetně obědového nápoje

Stravování:

Cena kurzu zahrnuje každodenní oběd a v rámci oběda jeden nealkoholický nápoj. Dopolední a odpolední svačiny si nosí účastníci kurzu z domu. V blízkosti výcvikového místa bude vždy zdroj pitné vody na doplnění cyklo-lahve.

Vybavení:

  • horské kolo nejlépe s odpruženou vidlicí, funkční obě brzdy a řadící systém, terénní pláště se vzorkem !, upínání sedlovky páčkou ! (budeme posunovat sedátko nahoru a dolů podle potřeby).
  • cyklistická helma - povinná (popř. chrániče kolen a loktů), cyklo - rukavice – moc doporučujeme, oblečení dle aktuálního počasí a teploty (malá větrovka se může hodit každý den), brýle – moc doporučujeme (ideálně poločiré zorníky, budeme v lese, kde je méně ostrého světla), vhodná obuv na kolo (otevřená obuv nebo sandály nejsou vhodné), menší batůžek na svačinku a nějakou sladkost případně bidon pokud nelze umístit na kolo.
  • láhev s pitím (cyklo-láhev na kole nebo v batůžku), dopolední a odpolední svačinka, sladkost pro rychlou energii, v případě alergií nezbytné medikamenty, krém proti sluníčku, repelent proti hmyzu (máme vyzkoušeno, že proti klíšťatům dobře funguje postříkat obuv (pouze obuv) biolitem na lezoucí hmyz.

Program:

Každý den se bude skládat z dopoledního výukového bloku, oběda a odpoledního výukového bloku. Výuka bude probíhat v menších skupinkách max. 7 osob na lektora. Během výuky budeme trénovat a jezdit po lesních nezpevněných cestách, pěšinách, přírodních trailech v okolí obce Bílovice nad Svitavou a podle výkonnosti účastníků bude naplánován trénink i na trailech v Mariánském údolí. Rovnováhu a trailové dovednosti budeme trénovat na umělých překážkách a v pumptrackové dráze v Brně – Obřanech a v Brně-Lesná. Podle výkonnosti v jednotlivých skupinách bude výuka zaměřená buď na získání základů (např. základní pozice na kole, změna předozadního a stranového těžiště, průjezd klopenou zatáčkou, nadhození předního kola, technika jízdy přes kořeny, přejezd přes sklápěčku, technika skoku, mini skok, technika jízdy v pumptracku apod.) a dalšího zdokonalování dovedností nebo u pokročilých jezdců bude výuka probíhat se zaměřením na zdokonalení stávající techniky a získání pokročilejší techniky jízdy a dovedností (např. technika bunnyhopu, dropovávní, přejezd přes kládu, přejezd úzké lávky, technika skoku, skok na kole, otočka na předním kole, jízda po zadním kole apod.).

Během výukového dne budou mít účastníci dostatek času na občerstvení a relaxaci. Každý výukový blok bude prokládán častými pauzami se zařazením vhodných odpočinkových aktivit podle věku účastníků.

Ve všech úrovních pokročilosti bude výuka zaměřená na vybudování jistoty v technice trailového ježdění.   

V případě potřeby dalších informací nás prosím kontaktujte na: zdravaskolicka@seznam.cz, 604212719