Klub Míša Kulička

Tento klub vznikl před mnoha lety jako komunitní sdružení rodičů na mateřské a rodičovské dovolené a jejich dětí s cílem trávit společně čas, připravovat společně zážitky pro děti a zamezit izolaci dospělých, kteří opustili svůj pracovní život, aby se mohli naplno věnovat svým dětem. Podrobné informace o historii klubu a jeho pravidlech najdete na stránkách úřadu naší městské části, která klub zaštítila.
 
V současné době klub pracuje pod vedením paní Zuzany Křížové a Bohdany Mazůrkové. Hlavní činností klubu je cvičení rodičů s dětmi, které se koná každé úterý v průběhu školního roku od 9:30 do 11:30 v Orlovně v Obřanech na Hlaváčové, o letních prázdninách se cvičí na zahradě Zdravé školičky na Fryčajove 117 v tomtéž čase. Cvičení v čase od 9:30 do 10:30 je vhodné pro děti od 2 let, případně i mladší, v čase od 10:30 do 11:30 cvičí děti od 3 let. Děti se zde postupně seznamují s kolektivem vrstevníků, osvojují si respektování daných pravidel a pomaličku se tak připravují na vstup do školky. Kromě cvičení s množstvím říkadel a písniček, kdy se s dětmi rozhýbou také jejich rodiče, si děti zahrají sportovní hry, zadovádí na opičí dráze a zatančí mnoho tanečků. Jste-li doma a přemýšlíte, kam s dítětem vyrazit, rozhodně se přijďte za námi podívat. Děti k nám chodí rády a na každé cvičení se těší. Během cvičení a nebo po něm si stihnete popovídat s ostatními rodiči, probrat problematiku výchovy a péče o děti, podělit se o své zkušenosti a zjistit spoustu informací, které Vás zajímají. 
 
Kromě zmíněného cvičení se můžete s dětmi účastnit mnoha dalších akcí jako jsou dílničky, Haloween, lampiónový průvod, vánoční besídka, karneval, divadelní představení, sportovní dny, pohádkové cesty, pálení čarodějnic, letní grilování, nebo přijít do klubovny Zdravé školičky, která je každý všední den otevřená pro setkávání dětí a rodičů na mateřské a rodičovské dovolené. Nově se také můžete účastnit výletů a pobytů pro děti a rodiče se společným programem, které pro Vás pořádáme v Jeseníkách. O věškerých aktivitách Vás informujeme na našich stránkách v sekci AKCE a OSTATNÍ a také při úterních cvičeních. Těšíme se na společně strávený čas s Vámi.