Strava

Zdravá strava je významný faktor ovlivňující zdraví dítěte, proto je jedním ze čtyř našich základních pilířů, na kterých je postaveno zaměření naší školičky. Výběr dodavatele byl tedy pečlivý a vyplatil se. S našim dodavatelem, kterým je firma Vitalité, jsme spolu s rodiči velmi spokojeni. Podrobnější informace si můžete najít na www.vitalite.cz. Děti mají dopolední svačinu, oběd a odpolední svačinu, lze si zvolit také vegetariánské pokrmy. Umožňujeme rodičům dávat dětem stravu z domu. Děti do jídla nenutíme, snažíme se však, aby snědly alespoň část oběda/svačiny.
Důležitou roli pro zdravý vývoj  má pitný režim. U nás si děti mohou vybrat z nabídky dětských bylinkových čajů nebo vodu, nápoje jsou jim k dispozici kdykoliv. Dbáme o to, aby děti dostatečně pily, množstí vypitých tekutin individuálně kontrolujeme. Nedáváme dětem žádné slazené nápoje, čaje nesladíme.
Díky možnosti zvolit si pro své dítě stravu "na míru" je naše školička vhodná také pro děti s dietologickým omezením, vegetariány, vegany, vitariány.